Connemara 2001-2009, bottled for Limburg
|
Streek:
|
Ierland |
|
Distilleerderij:
|
Cooley |
|
Bottelaar:
|
Distillery bottling |
|
Inhoud:
|
0.7 liter
|
|
Alcohol:
|
59.2%
|
Gebotteld uit een met de handgeplukt vat, speciaal geselecteerd vanwege hun uitzonderlijke kwaliteit. Elke Connemara Single Cask heeft zijn eigen karakter en is individueel in zijn smaak. Tijdens haar rijping in 200 jaar oude granieten pakhuizen, is de whiskey zorgvuldig gecontroleerd om de ontwikkeling ervan te controleren.
Af en toe komen ze bij Connemara een vat tegen, dat is zo uitzonderlijk is, dat het zonde zou zijn om niet als Single Cask te bottelen. Zonder chill filtratie of toevoeging van kleurstoffen, heeft elke Single Cask Connemara zijn eigen persoonlijkheid die de geweldige eigenschappen weergeven die Connemara zo'n unieke whiskey maakt.
Cooley Distillery
Opgericht: 1987
Gebied: Ierland
Status: in gebruik
Capaciteit: 9 miljoen liter per jaar
Website: http://www.cooleywhiskey.com/
De Cooley Distillery is de enige onafhankelijke distilleerderij in Ierland en ligt op Cooley Peninsula in County Louth, aan de Ierse oostkust. De distilleerderij is in opgericht in 1987 door John Teeling, die het verval de Ierse whiskey zag en op deze manier een mogelijkheid zag hier wat tegen te doen.
In tegenstelling tot de gebruikelijke Ierse whiskey's worden de whiskey's van Cooley maar twee in plaats van drie keer gedistilleerd.
Cooley maakt onder meer Kilbeggan, Locke's en Connemara whiskey.