speyside-whisky/glendullan-1996-samaroli.jpg
« Terug naar whisky overzicht

  Glendullan 1996

Samaroli is een Italiaanse onafhankelijke bottelaar, opgericht in 1968 door Silviano S. Samaroli. Hij is toen begonnen met single maltwhisky's te kopen per vat en deze onder eigen label op de markt te brengen.

 

Hij is dus één van de mensen geweest die samen met Gordon & MacPhail ervoor gezorgd heeft dat we nu zoveel mooie single malt whisky's kunnen kopen.

 

Gedistilleerd: 1996
Gebotteld: 2007
Vatnummer: 8412
Serie: Coilltean
Prijs: € 69.99  inclusief BTW Nu kopen

Glendullan Distillery

Opgericht: 1897
Gebied: Speyside
Adres: Dufftown, Keith, Banffshire, AB55 4DJ
Eigenaar: Diageo
Status: in gebruik
Capaciteit: 3,7 miljoen liter per jaar
Uitrusting: 3 wash stills, 3 spirit stills
Website: -




De blendersfirma William Williams and Sons uit Aberdeen richtte de Glendullan-distilleerderij op in het jaar 1897. Het was de zevende distilleerderij die in en bij Dufftown werd gebouwd. De lokale bevolking bedacht daarom een gezegde dat nog steeds, ook door jongeren, trots wordt aangehaald tegenover vreemden die Dufftown bezoeken: `Rome was built on seven hills and Dufftown stands on seven stills.' Op dit ogenblik staan er zelfs negen distilleerderijen rond Dufftown, waarvan er nog zes in productie zijn.

Door dit hoge aantal distilleerderijen wordt Dufftown als het centrum van de maltwhisky-industrie in de Speyside gezien. Williams zou de Glendullan-distilleerderij indertijd gebouwd hebben omdat een overeenkomst tussen hem en Grant van Glenfiddich over de verkoop van Glenfiddich- en Balvenie-malt door Grant verbroken werd. Om zeker te zijn van een malt van gelijkwaardige kwaliteit bouwde hij de distilleerderij juist op deze plek. Maar de keuze had nog twee andere belangrijke redenen. De eerste was dat water van de rivier de Fiddich van een hogere stroom via een pijpleiding naar de distilleerderij werd getransporteerd en gebruikt werd voor het aandrijven van een watermolen die energie leverde voor alle machinerie van de distilleerderij. Dit was stukken goedkoper dan een stoommachine, die in die tijd bij andere distilleerderijen veel gebruikt werd. Het water van dezelfde rivier werd ook gebruikt voor de productie. De tweede reden was dat er een goede af- en aanvoer per spoor beschikbaar was via de Great North of Scotland Railway, die vlak langs de distilleerderij liep.

Op 25 april 1898 werd er begonnen met distilleren en de eerste spirit werd vijf dagen later in de warehouses ter rijping gelegd. William Williams and Sons ging in het jaar 1919 samenwerken met de firma Greenlees Brothers Ltd uit Glasgow, die toen al onderdeel was van Alexander & Macdonald Ltd uit Leith. Deze bedrijven kwamen later bijeen onder de bedrijfsnaam Macdonald Greenlees Ltd. In 1925 ging men met D.C.L. samenwerken. Macdonald Greenlees was ook eigenaar van de Auchinblae- en de Stronachie-distilleerderijen, maar deze werden respectievelijk in 1926 en 1928 door D.C.L. gesloten.

Door het tekort aan gerst tijdens de Tweede Wereldoorlog ging Glendullan tussen 1940 en 1947 dicht. Toen men weer ging produceren kreeg de distilleerderij een aansluiting op het elektriciteitsnet en werd de watermolen weggehaald. In het begin van de jaren zestig werd de distilleerderij vernieuwd. In het jaar 1968 werd de moutvloer buiten bedrijf gesteld. Vóór die tijd werd 50% van de productie zelf gemout. Tussen 1971 en 1972 bouwde men een geheel nieuwe distilleerderij met zes stills en met huizen voor de werknemers.

Bron: Brilleman, Robin, De gids 'Schotse Malt Whisky', Amersfoort, Van Wees