Highland Park Distillery
Opgericht: 1798
Gebied: Orkney
Adres: Holm Road, Orkney KW15 ISU
Eigenaar: The Edrington Group
Status: in gebruik
Capaciteit: 2.5 miljoen liter per jaar
Uitrusting: 2 wash stills, 2 spirit stills
Website: http://www.highlandpark.co.uk/
Volgens de archieven van Highland Park werd er door een ene Magnus Eunson uit Gallowhill in het jaar 1798 voor het eerst gedistilleerd op de plaats waar de distilleerderij nu staat, vlak aan de Parks of Rosebank, deel van de Kirkwall Hill.
Pas in 1825 bouwde Robert Borwick op die plaats een legale distilleerderij met de naam Highland Park. De eigenaar werd John Robertson, de accijnsambtenaar die er tien jaar eerder voor gezorgd had dat Magnus Eunson achter de tralies kwam, om zo een eind te maken aan zijn illigale praktijken. Later zijn deze twee heren, Robert en John, samen eigenaar geworden, tot John uit de zaak stapte.
Na Roberts dood heeft zijn zoon George Borwick de distilleerderij nog tot 1860 in bezit gehad. Daarna is Highland Park in korte tijd vaak in andere handen overgegaan, tot eind 1890. In dat jaar ging de toenmalige eigenaar James Grant een partnerschap aan met William Stuart, die in die tijd ook de Miltonduff-distilleerderij bezat. James was ondernemend en besloot rond 1900 het aantal stills te verdubbelen. In 1908 nam James de distilleerderij over door zijn partner uit te kopen. Hij bracht de distilleerderij onder de firmanaam James Grant & Co (Highland Park) Ltd. In maart 1937 werd Highland Park aangekocht door de huidige eigenaar, Highland Distilleries Co. In 1999 werd dit bedrijf gekocht door The Erdington Group Ltd.
Bron: Brilleman, Robin, De gids 'Schotse Malt Whisky', Amersfoort, Van Wees