speyside-whisky/longmorn-18jr-1992-the-ultimate.jpg
« Terug naar whisky overzicht

  Longmorn 18 jaar, 1992

The Ultimate collection is een serie single cask whisky's van de Nederlandse onafhankelijke bottelaar: The Ultimate Whisky Company.

 

Alle flessen zijn single cask bottelingen, niet bijgekleurd, zonder koudefiltratie en zijn speciaal geselecteerd door Han en Maurice van Wees voor The Ultimate Whisky Company. The Ultimate collection bestaat uit ongeveer 16 verschillende soorten, uit alle regio's van Schotland.

 

Aantal flessen: 291
Gedistilleerd: 10-04-1992
Gebotteld: 24-08-2010
Vattype: Hogshead
Vatnummer: 48475
Prijs: € 55.99  inclusief BTW Nu kopen

Longmorn Distillery

Opgericht: 1894
Gebied: Speyside
Adres: Elgin, Morayshire, IV30 3SJ
Eigenaar: Pernod-Ricard
Status: in gebruik
Capaciteit:3,5 miljoen liter per jaar
Uitrusting: 4 wash stills, 4 spirit stills
Website: -




John Duff bouwde samen met twee partners, Charles Shirres en George Thomson, de distilleerderij met de naam Longmorn Distillery Company. John had enige ervaring, want hij had negentien jaar daarvoor de Glenlossie-distilleerderij opgericht. John Duff was dan ook geen onbekende in de whiskywereld van die tijd. Hij huurde een deel van het land van de Longmorn Farm en gaf de nieuwe distilleerderij de naam van de boerderij. Toen Longmorn in december 1894 begon te werken, stonden er vier stills. Men betrok water uit bronnen in de omgeving, gerst van de boeren in de omgeving en turf van de nabijgelegen Mannoch Hills. De machinerie in de distilleerderij werd aangedreven door een watermolen.

In 1897 bouwde John zijn derde distilleerderij, Benriach, even ten noorden van Longmorn. Aan het einde van datzelfde jaar kocht Duff zijn partners uit, zodat hij de enige eigenaar werd van The Longmorn Distilleries Ltd, zoals hij de firma noemde. John kon dit doen omdat hijzelf zich een paar jaar daarvoor had laten uitkopen bij Glenlossie. Maar hoewel de zaken er gunstig voor leken te staan, werd ook John Duff in 1898 slachtoffer van de recessie in de whiskyhandel en moest hij al zijn bezit inleveren bij de bank om zijn schulden af te lossen.

Er waren verschillende whiskyfirma's die The Longmorn Distilleries Ltd wilden overnemen, maar het werd uiteindelijk Hill, Thomson & Co, producent van de blend Something Special. Deze firma werd geleid door de bekende James Grant van Glen Grant. Later gingen zijn twee zoons in de firma en werden bekend als de `The Longmorn Grant's'.

In 1970 gingen deze zoons samen met de rest van de familie (The Glenlivet and Glen Grant Distilleries Ltd) en met Hill, Thomson & Co Ltd en vormden zij de The Glenlivet Distillers Ltd. Acht jaar later, in 1978, werd deze firma overgenomen door Seagram, de drankengigant uit Canada. Na een overname van Seagram werd de drankenpoot afgestoten. Deze kwam in handen van de Pernod Ricard-groep en Diageo, waarbij de Schotse whiskydivisie onder management van Pernod Ricard kwam.

Bron: Brilleman, Robin, De gids 'Schotse Malt Whisky', Amersfoort, Van Wees