Door verder gebruik te maken van deze site, gaat u akkoord met de Algemene Voorwaarden en ons gebruik van cookies.

Zuidam Oude Genever 5 years Oloroso Cask Special No.37 100cl

Oude Genever (Vatgelagerd)

Zuidam Oude Genever 5 years Oloroso Cask Special No.37 100cl
  • Zuidam Oude Genever 5 years Oloroso Cask Special No.37 100cl
  • Zuidam Oude Genever 5 years Oloroso Cask Special No.37 100cl

Zuidam Oude Genever 5 years Oloroso Cask Special No.37 100cl

Oude Genever (Vatgelagerd)

BottelaarZuidam Distillers
Distillery / merkZuidam
SerieSpecial Release
LandThe Netherlands
Inhoudsmaat1.0 liter
Alc/vol38%
Leeftijd5 years
Gedistilleerd02-04-2019
Gebotteld02-09-2024
VattypeOloroso Sherry Cask
Aantal flessen1823
EAN8713947670374
Out of stock

Zuidam Oude Genever 5 years Oloroso Cask Special No.37 100cl

Deze genever combineert de specifieke kwaliteiten van drie verschillende granen.

De graan eau de vie (moutwijn) wordt gedistilleerd uit gelijke delen Rogge, Mais en Gemoute Gerst. De gemoute gerst zorgt voor de ruggengraat van de drank. De mais geeft daaraan een rijke zoetheid en de rogge kenmerkt de kruidige tonen. Het nieuwe distillaat wordt drie keer gedistilleerd in een kleine pot still. Dan wordt het distillaat gedeeltelijk een vierde keer gedistilleerd met zorgvuldig geselecteerde kruiden zoals jeneverbes, zoethoutwortel en anijszaad. Als laatste wordt de moutwijn met de andere ingrediënten bij elkaar gevoegd en wordt het alcoholpercentage gereduceerd naar 45% voor de lagering in Oloroso Sherry vaten.

Proefnotitie

Geur

Gebalanceerd, fris en fruitig. Subtiele aroma’s van sultana’s en ander gedroogd fruit samen met de frisheid van verse citroenen en limoenen.

Smaak

Rijk, complex en vol van smaak. Rozijnen overgoten met chocolade en geroosterde hazelnoten met gestoofde appels en perziken.

Afdronk

Middellang, met zachte vriendelijke tonen van gedroogd fruit en honing.

Zuidam Distillery

Zuidam Distillery ligt in Baarle-Nassau, Nederland, en is een familiebedrijf met een rijke geschiedenis die teruggaat tot 1975. Opgericht door Fred van Zuidam, heeft de distilleerderij zich ontwikkeld tot een van de meest gerespecteerde producenten van hoogwaardige spirits in Nederland. Het bedrijf wordt nu geleid door de tweede generatie, Patrick van Zuidam, die de traditie van vakmanschap en kwaliteit voortzet.

Een uniek kenmerk van Zuidam Distillery is het gebruik van traditionele productiemethoden gecombineerd met moderne innovaties. De distilleerderij maakt gebruik van windmolens om graan te malen, wat bijdraagt aan de authenticiteit en ambachtelijkheid van hun productieproces. Zuidam produceert een breed scala aan dranken, waaronder whisky, jenever, gin, rum en likeuren.

Zuidam whisky's staan bekend om hun complexe en verfijnde smaakprofielen, met invloeden van verschillende soorten vaten zoals ex-bourbon, sherry en port. De whisky's worden volledig in eigen huis gedistilleerd, gerijpt en gebotteld, wat zorgt voor volledige controle over de kwaliteit. De combinatie van een prachtige ligging, rijke geschiedenis en toewijding aan kwaliteit maakt Zuidam Distillery een vooraanstaande naam in de wereld van ambachtelijke dranken.

Dag
:
uur
:
min
:
sec
Zuidam Oude Genever 5 years Oloroso Cask Special No.37 100cl

Zuidam Oude Genever 5 years Oloroso Cask Special No.37 100cl