
U dient minimaal 18 jaar te zijn om
Passievoorwhisky.nl te mogen bezoeken.
SORRY, je hebt niet de wettelijke leeftijd om toegang te krijgen tot onze website

James Eadie's Trade Mark X 80 Proof
Blended Scotch Whisky
James Eadie's Trade Mark X 80 Proof
Blended Scotch Whisky
| Bottelaar | James Eadie |
| Distillery / merk | Trade Mark X |
| Land | Scotland |
| Inhoudsmaat | 0.7 liter |
| Alc/vol | 45.6% |
| Leeftijd | no age statement |
| Smaakprofiel | Mild en verfijnd |
| EAN | 5060485431206 |
€ 28,88 (excl. BTW)
James Eadie Trade Mark X 80 Proof
80 Proof is een klassieke aanduiding voor een stevige maar goed doordrinkbare bottelsterkte, en Trade Mark X is precies zo’n whisky die je glas leeg trekt zonder te schreeuwen. Verwacht een rijke, licht geturfde stijl met poedersuiker en rozijnen in de neus, gevolgd door pure chocolade, koffie en pruimen in de smaak, en een lange, stroperige afdronk met een subtiel kruidig randje en steenfruit in de staart.
Proefnotitie
Geur
Eerst zoet en uitnodigend met poedersuiker en rozijnen. Daarna komen olieachtige tonen opzetten met een heel lichte turflaag: roet, zachte aarde en vers gemaaid hooi. Met wat tijd ontwikkelen zich pure chocolade, meer rozijnen en marsepein, waardoor het profiel ronder en dieper wordt.
Smaak
Chocolade staat centraal en mengt zich met siroop, pruimen en gebrande koffiebonen. Zachte turf en milde rook blijven op de achtergrond aanwezig en geven spanning, terwijl het geheel sappig en gelaagd blijft.
Afdronk
Lang en stroperig met een lichte kruidigheid die langzaam zachter wordt. In de staart blijven subtiele, kenmerkende tonen van steenfruit achter.
Over James Eadie en Trade Mark X
James Eadie was een Schotse ondernemer en bierbrouwer die in de 19e eeuw zijn eigen blend ontwikkelde – bekend als Trade Mark X – bedoeld voor vrienden, zakenrelaties en de lokale gemeenschap. Zijn blend verwierf snel faam vanwege de uitzonderlijke kwaliteit en de verfijnde balans tussen fruit, rook en hout.
De moderne heruitgave van Trade Mark X is een eerbetoon aan die oorspronkelijke visie. Onder leiding van de onafhankelijke bottelaar James Eadie Ltd. is het originele recept zorgvuldig hersteld met gebruik van whisky’s van enkele van Schotlands meest karaktervolle distilleerderijen. De botteling op 100 Proof versterkt het robuuste, klassieke profiel en maakt dit tot een whisky met echte “oude ziel”.
Een blend met geschiedenis, kracht en balans – vol, rijk en onmiskenbaar Schots.
8 andere producten in dezelfde categorie:


James Eadie's Trade Mark X 80 Proof
€ 28,88 (excl. BTW)







